Your IP: 3.238.180.255
Server Time: 2022-05-28 11:25:22

KAMERA LODOWISKO

9 KOLEJKA RLH 2014/15 - 26.01.2015

26 stycznia odbyła się IX kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokejowej organizowanej przez UKS Bombek i OSiR. W pierwszym meczu do rywalizacji stanęły drużyny Media team Gdańsk ( wicelider rozgrywek ) i Orły Czersk. Zawodnicy z Gdańska po pierwszej tercji prowadzili 5:0, dyktując wysokie tempo gry, Orły zepchnięci do obrony ograniczali się jedynie do gry z kontry.

W drugiej odsłonie meczu to zawodnicy Orłów Czersk częściej trafiali do bramki, doprowadzając w końcówce meczu do wyniku 5:6, jeszcze w ostatnich minutach obydwa zespoły miały swoje szanse bramkowe ale wynik już nie uległ zmianie. Bramki strzelili dla Media:

Maciej Mientki.

W kolejnym z zaplanowanych spotkań gospodarz i lider rozgrywek Bombers Malbork podejmował Marvin's Fighters Gdańsk. Od początku malborczycy prowadzili grę stwarzając więcej sytuacji do strzelenia bramek, w pierwszej tercji strzelili 6 bramek nie tracąc żadnej. Druga tercja miała podobny przebieg, w której Bombersi dołożyli kolejne dwie, Marvin'si odpowiedzieli bramką honorową i mecz zakończył się 8 kolejną wygraną gospodarzy 8:1.

Emil Masłowski,

dla "Fightersów" bramkę strzelił Krzysztof Kurkowski.

W ostatnim meczu trzeci w tabeli EKH Wiking Elbląg podejmował Grizzlies Gdynia, drużyny której nie udało się jeszcze zwyciężyć w tej edycji rozgrywek RLH. Jednak to nie faworyt tego meczu prowadził grę, od początku spotkania przewagę na lodzie mieli niedźwiedzie z Gdyni i to oni, jako pierwsi strzelili bramkę rywalowi. Po tej bramce drużyna Grizzlies dostała wiatru w żagle i wyprowadzała coraz groźniejsze akcje, po których padły kolejne bramki. Kluczem do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie była gra wysokim pressingiem, ciągłe atakowanie bramki przeciwnika i obrona tuż po stracie krążka. Świetny mecz rozegrał w bramce dając się pokonać tylko raz golkiper "przebudzonych" niedźwiedzi z Gdyni Robert Perski. Elblążanie przegrali wysoko 1:10.

Bramki strzelili w tym meczu dla Gdyni:

Jan Andrzejewski - 4,

Adam Zaborowski - 2,

Piotr Leszczyński,

Albert Kuźmicz

Piszczatowski Marek,

dla Elbląga strzelcem jedynej bramki był Wojciech Grzyb.

W tej kolejce Grom Morąg pauzował. Kolejne mecze rozegrane zostaną po przerwie "feryjnej" - 15 lutego. Pierwszy mecz o godz 8 Grom Morąg – Marvin's Gdańsk, godz 9'30 Wikingowie Elbląg – Orły Czersk, godz 11 Media Team Gdańsk – Bombers Malbork - zapraszamy na lodowisko miejskie OSiR w Malborku.