^GÓRA
Get Adobe Flash player

...I LOVE HOCKEY...

2.jpg

ODWIEDZINY

978858
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
369
296
5516
13474
16417
978858

Your IP: 3.238.180.255
Server Time: 2022-05-28 10:22:46

KAMERA LODOWISKO

PODSUMOWANIE RLH 2014/15 - SŁAWEK NAWROCKI

IV edycja rozgrywek Regionalnej Ligi Hokejowej w Malborku - 3,5 miesiąca/co niedziela rano :)/ 7 drużyn z różnych miast/14 kolejek/łącznie 42 mecze/435 bramek strzelonych/i co najważniejsze !!! bez groźnej kontuzji w ostatnią niedzielę zakończyła się liga RLH w Malborku organizowana przez UKS Bombek SP3 Malbork i OSiR.

                  Mistrzem kolejny już IV raz została drużyna Bombers Malbork, która ustanowiła rekord wygrywając wszystkie 12 spotkań rozegranych w RLH. Bombersi  jako gospodarze mają przewagę nad przeciwnikiem bowiem znają każdy kawałek tafli swojego lodowiska i bezwzględnie to wykorzystują. Drużyna Bombers może szczycić się najstarszą średnią wieku ( obok Gromu ), w której zagrało 3 wychowanków UKS Bombek.

                Na II miejscu uplasowała się drużyna, która miała roczną przerwę w rozgrywkach w Malborku drużyna EKH Wikingowie Elbląg, której kapitanem i motorem napędowym był Rafał Sokalski. Drużyna, która w/g opinii organizatora najszybciej poruszała się na dwóch płozach i której brakowało miejsca na rozwinięcie skrzydeł, połączona z kilku doświadczonych zawodników i młodych, którzy świetnie radzili sobie na małym lodowisku.

                 Na III pozycji "starzy wyjadacze" Media Team Gdańsk - drużyna pod wodzą niestrudzonego Adama Rozenberga, który w/g zawodników RLH został wybrany na jednego z 3 najlepszych bramkarzy w lidze. Drużyna Media od początku istnienia Klubu Bombek ( już aż 6 lat !!! ) wspiera zawody i turnieje uczestnicząc w corocznej imprezie WOŚP organizowanej na lodowisku w Malborku za co serdecznie też dziękujemy. Niestety bezpośrednie mecze, które Mediacy przegrali z EKH zadecydowały o zajęciu końcowego miejsca w tabeli. Team zdobył tyle samo pkt co EKH. W drużynie Media zagrały dwie dziewczyny, które grały ostrzej niż faceci - Natalia Konicz ( jako jedyna powaliła Mirka Walickiego ale sędzia tego nie widział :))) i Dominika Cichy.

                Na IV miejscu zespół, który w zeszłym sezonie w malborskiej lidze zajął ostatnie miejsce...jest to świetny drużyny, która z roku na rok robi ogromne postępy. W ekipie jest wielu pasjonatów, którzy robią wszystko aby ta świetna dyscyplina była bardziej dostępna dla wszystkich - dzięki temu już od przyszłego roku będzie lodowisko w Czersku, gratulujemy !!! Nie bez znaczenia na końcowy rezultat miał fakt gry jednego z najlepszych bramkarzy RLH wychowanka UKS Bombek Macieja Mozołowskiego, który gra także w THL w zaprzyjaźnionej drużynie Media Team.

                 V miejsce zajęli debiutanci Grom Morąg. Niewątpliwie motorem napędowym ( zresztą został też królem strzelców z 27 bramkami) tej drużyny był Stanisław Horodniczy, którego nie mogło zabraknąć w tej ekipie, ponieważ najzwyczajniej ją w Morągu stworzył, zachęcając kolegów do gry w najszybszą dyscyplinę zespołową na świecie, jaka niewątpliwie jest nasz ukochany hokej. Stasiu mocno wyróżniał się z "tłumu" i choć dostał tzw dzika kartę (nie mogło być inaczej) , to gdy zespół przeciwnika odpowiednio ustawił taktycznie grę przeciw niemu Stanisława nie było...jednak koledzy z drużyny potrafili ciężar gry wziąć na swoje barki, za co należy się szacunek przeciwnika. Świetnie na bramce radził sobie kolejny wychowanek UKS Bombek Dariusz Piątek.

                Na VI pozycji w końcowej klasyfikacji zameldowali się Grizzlies Gdynia, drużyna, która grała bardzo nierównie. Przypomnę, że jako jedyna do końcowych minut w pierwszym meczu, przeciwko mistrzowi utrzymywała rezultat remisowy, który w każdej chwili mógł się skończyć wygrana niedźwiedzi. Jednak szczęście sprzyja gospodarzowi ...Grizzlies przegrali jedną bramką. Świetne mecze w zespole rozegrał Jan Andrzejewski i Adam Zaborowski ( nie pomijając reszty drużyny) a motorem napędowym drużyny oraz dobrym duchem był nie kto inny jak Krzysiu Podracki ! Ekipa, która świetnie się bawi i widać, że rozgrywanie meczy sprawia im świetną frajdę i przyjemność choćby mieli zagrać o godz 8 na malborskim lodowisku ( pewno o 6 trzeba było wstać :))) gratuluję ambicji i świetnego podejścia do rywalizacji.

                VIII miejsce zajęła zdziesiątkowana drużyna Marvin's Fighters Gdańsk, drużyna którą Bartek Kułak zgłosił jako pierwszy do rozgrywek nie wiedząc czy pozbiera odpowiednią ilość zawodników chętnych do gry. Niejednokrotnie na mecze Marvin'si zjawiali się z jednym zawodnikiem na zmianę, co było "zabójstwem w biały dzień",  mecze te pomimo umiejętności i ambicji nie mogły skończyć się inaczej niż przegraną.

Najlepszym strzelcem został Stanisław Horodniczy/Grom - 27 bramek, Paweł Badziong/Bombers - 21, Robert Gierasimczuk/Bombers -20 , MVP Malbork - Rokita Marek, MVP Orły - Mirek Moga, MVP Media Team - Tomasz Tywczyński, Marvin's Krzysiek Kurkowski .... Niestety pozostałych nie pamiętam w zamieszaniu z Mariankiem zagubiłem wpisy. Bramkarze - Mozołowski Maciej/Orły, Perski Robert/Gdynia, Rozenberg Adam/Media.

Gratuluję wygranym, przegranym życzę powodzenia w następnej edycji (może ktoś zleje dupę Bombersom:))) A zapomniałem jeszcze o sędziowaniu - w naszej lidze to trudne zadanie, przekonali się tylko ci, którzy sędziowali mecze, jeden prowadzący nie zawsze widzi tak jak by chciał a wszyscy inni widzą to co chcą...Jednak nie było meczu, w którym błąd decydowałby o końcowym wyniku i to w/g mnie jest najważniejsze. Do zobaczenia już w kwietniu na rolkach - pozdrawiam.

 Sławek Nawrocki.